Något senare än beräknat men nu är den äntligen släppt! I oktober förra året medverkade jag i en musikvideo med det kända bandet Nationalhjältarna. Det var typ 10 minusgrader och själva inspelningen höll på en hel dag. Men det är det värt, det gäller att synas överallt om man ska bli framgångsrik!
Fast Tube by Casper
Tags: filma, inspelning, kallt, kläder, musik, musikvideo, postapokalyptisk
Du va ju assnygg!
så klart tycker jag sångaren är jättesöt pga han har hy som en tvååring och inte kan sjunga *blir jättetänd på sånt*
detta är sagt halvt på skämt, halvt på allvar.
”Det är musikerna som är dom värsta” sa en tjej till mig en gång. Kan så vara, men dom står i alla fall inte bara där och väntar på att bli uppraggade utan dom kliver fram med bestämda kliv och slickar en i ansiktet när dom vill få kontakt.
Men skämt åsido och till videon och låten: alltså det här kan bli något! Tänk på alla BDs fans. Dom kommer bli som galna av den där!
Jag har mest dejtat musiker och de har aldrig kommit fram och slickat mig i ansiktet. Iofs har det inte varit riktiga musiker, som gjort så här häftiga videor.
du är redan gift va?
I never be nobodys wife säger jag tyst i kudden
Ok jag erkänner att jag överdrev lite. Jag har bara varit med om det en gång. Anledningen till att han kom fram till mig var att han var så packad att han misstog mig för någon han kände. Men slickade mig i ansiktet gjorde han.
Räcker med att bära runt på ett gitarrfodral för att få horder av kvinnor runt sig. Förstår inte hur ni resonerar ”om jag blir tillsammans med den här tuffa musikern så blir jag själv tuff utan någon större uppoffring”. Samma grejs om tjejer som säger ”jag ska gifta mig rikt”. Hur många gånger har man hört killar säga detta?
Gör något åt situationen själv istället för att parasitera på killar hela tiden!
När man börjar jobba på sitt kvinnojobb så pratas det bara om pojkvänner. Och då måste han spela i band för att man inte ska bli utfryst.
ja, det räcker med ett gitarrfodral. det finns olika sorter: mjukt och hårt gitarrfodral. jag föredrar hårt.
Det ligger absolut något i det du säger. Men glöm inte att det finns manliga groupies också, jag vet en kille som är inne på sin tredje kända tjej nu.
Sen kanske man bara vill ha en kille som skapar något. För att man själv skapar, inte konstigare än så. Man behöver inte göra kvinnor till offer precis hela tiden!
Typ en kille som skapar typ datorprogram? Nähä, det duger visst inte.
Det där med gitarrfodral är faktiskt hämtat från verkligheten. Har en kompis som satt och väntade på flyget med sin gitarr i gitarrfodral. Tog inte lång tid innan det kom en randomtjej och började prata. Enkelt, om än lite otympligt sätt att ragga på!
Allt är Elivs fel. Det var han som började jucka på scenen! Skoja.
Jag tycker inte du skall dra alla tjejer över en kam sådär. Klart det finns massor av kvinnor som vill ha datakillar. Såna som tänder på gitarrväskor är väl bara omogna. Skit i dom.